Masáž hlavy antimigrenózní energetická
Při masáži uvolňuji zatuhlé svaly, napětí a bloky z oblasti ramen, šíje a hlavy. Ošetření zahrnuje vlasovou část hlavy a obličej.
Často se zde usazuje stres, bezděčná potřeba být stále ve střehu, strach projevit se, starosti, obavy, nadměrné přemýšlení a zaobírání se situacemi, které momentálně vyřešit neumíme.
Ustrnulé svaly v těchto partiích brání volnému proudění krve, lymfy a energie. To může být jeden ze spouštěčů vyvolávajících bolest hlavy, migrény, pocit motání se hlavy, bolestí v těle tzv. „od krční páteře“ …
- Krev nedostatečně teče do oblasti hlavy. Mozek je méně okysličován, což může způsobit bolesti, ospalost, útlum. Také jsou hůř vyživovány mimické svaly. Spolu s napětím kolem čelistního kloubu a zatnuté dolní čelisti získává tvář nepřístupný výraz. Ani pokožka není dobře prokrvená.
- Špatné proudění lymfy ztěžuje odvod škodlivých látek z těla. Je tak zpomalen obranný mechanismus. Tělo se pak hůř brání před infekčními a nádorovými onemocněními. Mohou vznikat otoky ve zdánlivě nesouvisejících částech těla.
- Podle čínské medicíny touto oblastí také prochází většina energetických drah v těle. Může dojít k nedostatečnému vyživení některých vnitřních orgánů.
- Energetické bloky, které vznikají, brání zdravému otevření 5. čakry. Následkem toho často nedokážeme vyjádřit sami sebe:
- ve slovech – nedokážeme říct, co chceme, nechceme, co potřebujeme, slovně se prosadit
- v tvorbě – rádi bychom něco vytvářeli, máme mnoho nápadů, ale nedokážeme je realizovat
- v emocích – nedokážeme nebo se obáváme vyjádřit, co cítíme nebo si přejeme pociťovat, utápění se v emocích nebo naopak odseknutí
- Výsledkem je nespokojenost, frustrace, odsouvání sebe na vedlejší kolej, pocity nedorozumění, nepochopení, nepřijetí.
- Energetické otevření této oblasti vnáší do života radost, optimismus, důvěru, otvírá nás výše vibrujícím kvalitám a celkově pozvedává naše vnímání života.
Ošetření zahrnuje prvky z klasické a lymfatické masáže, shiatsu, kraniosakrální terapie a energetické práce. Náhlé uvolnění může u někoho rozjet samočistící procesy v těle, vyvolat pocity tlaku atd. Na toto je vhodné reagovat už během masáže a domluvit intenzitu ošetření. Masáž je vhodné opakovat nebo pravidelně zařadit do péče, kterou sobě věnujeme. Intervaly mezi masážemi jsou zcela individuální a záleží na potřebě klienta.
kdy není masáž vhodná - kontraindikace
- při jakémkoliv akutním onemocnění, během chemoterapie, nenahrazuje lékařskou péči
Doporučená délka 60min.